Bir Sayfa Seçin
Lucca Style Bebek İstanbul

Lucca Style Bebek İstanbul

O hep bilinen ‌‌restaurant/bar kavramına sıcaklığı da eklemiş bir mekan. Sizi hemen ‌aurasına alıyor ve orada zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Hem huzur veriyor hem güzel vakit geçirdiğinizi hissettiriyor. Lucca ‌Style’ın ne kadar popüler bir mekan olduğunu, İstanbul dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olmasından da anlayabiliyorsunuz. İçeri girer girmez ise bu unvanı bunca yıldır nasıl koruyabildiğinin de hemen farkına varıyorsunuz. Ancak, Lucca ‌Style’ı sadece görmekle, oturup o nefis yemeklerini yemekle ya da dünyaca ünlü kokteyllerinden birinin tadına bakmakla yetineceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü ‌burası birçokları için artık bir alışkanlık hatta tatlı bir bağımlılık haline gelmiş durumda.

Lucca Bebek’te Sosyal Ortam

Kabul edilmeli ki ‌burası görüp görebileceğiniz en yaratıcı mekanların başında geliyor. İstanbul Bebek’te bulunması da bunun ispatı gibi, ortam daima canlı ve sıcak. ‌Lucca ‌Style’ın mekan olarak kendine Bebek’i seçmesi bir tesadüf değil. Masanıza oturduğunuzda etrafınıza bir kez olsun bakmanız bunu anlamanıza yetiyor. ‌Mekanın müdavimleri de, ‌mekana ilk kez gelenler de sanki ‌Lucca ‌Bebek‘in yaratıcılığından esinlenmiş gibiler. Moda, sinema, finans ve medya dünyasından birçok ismin hem dinlenmek hem eğlenmek için ‌burayı tercih ettiğini görebilirsiniz. Etrafınızda rengarenk, zevkli, hayat dolu ve ağzının tadını bilen insanlar görüyorsunuz. Hepsinin, ‌şehrin atmosferini yirmi dört saat yaşamayı seven insanlardan oluştuğunu biliyorsunuz. ‌Lucca ‌‌Style, kendisi gibi ortamıyla da size yüksek, kentli ve zevkli bir profil sunuyor. ‌Burada sadece İstanbul’dan değil, dünyanın her yerinden insanlarla karşılaşmanız mümkün. Bu da elbette ‌mekanın tüm dünyaya yayılmış şöhretinden ileri geliyor.

Bar’da Ne İçmeli?

‌Lucca ‌Style pek alışkın olmadığınız bir tasarım anlayışına sahip. ‌Mekandada dört farklı kullanım alanı bulunuyor; Bar, ‌Bistro, ‌Cafe ve ‌Restaurant. Bunlar arasında ‌Lucca Bar’ın, yaratıcı ve öncü kokteylleriyle kendine has, özel bir yere sahip olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz. Zengin bir kokteyl menüsüne sahip ‌Lucca Bar’da, dünyaca ünlü mixologist’lerin elinden çıkma kokteyllerle ağız tadınıza uygun lezzetli karışımların tadına bakabiliyorsunuz. ‌Mekanda yaratıcılık, kozmopolit İstanbul hayatından ve renkli Bebek atmosferinden ilham alıyor. Mekanın Satsuma Votka, ‌Lucca ‌Pears, ‌Chili ‌Loco, ‌Apple ‌Royal, ‌Plasebo, ‌Lychee Martini, ‌Cosmopolitan ve Brazilian ‌Cooler gibi imza kokteyllerinin tadına mutlaka ama mutlaka siz de bakmalısınız. Trendleri belirleyen kokteylleriyle herkesin uğrak yeri olan mekanda, şarap tutkunları için de hazırlanmış özel ve zengin bir menüyle karşılaşıyorsunuz. ‌Lucca Bebek, sadece içkinizi yudumlayacağınız bir mekan değil, aynı zamanda bir eğlence mekanı da. Günün yirmi dört saati yaşayan ‌Lucca Istanbul’da dünyaca ünlü DJ’lerin ev sahipliğinde gece geç saatlere kadar eğlenebiliyor, kaliteli müzikle hareketlenmiş seçkin bir mekanda dans ederken içkinizi yudumlamanın ayrıcalığına varabiliyorsunuz.

Lucca İstanbul’da Servis

Servisin olmazsa olmazı olan hız, ‌Lucca İstanbul‘u gerçekten de özel bir yer haline getiriyor. Menüden istediğiniz yemeği ya da içeceği seçmeniz yeterli, size sadece arkanıza yaslanıp birkaç dakika beklemek kalıyor. Konuklarının mutluluğu için çalışan ve yüksek enerjiye sahip bir mekan olan ‌Lucca ‌Style’ın servis ekibi de genç, hızlı ve dinamik oluşuyla gönlünüzü kazanıyor.

LUCCA STYLE, CAFE, BAR, BİSTRO, RESTAURANT - BEBEK, İSTANBUL

Değerlendirme

Alışılmamış tasarımı ile konuklarının dikkatini çekmeyi başaran Lucca Style’da bar, bistro, kafe ve restoran olmak üzere dört farklı kullanım alanı bulunur. Uzun süredir varlığını sürdüren mekan, 2005 ve 2006 yıllarında Timeout İstanbul tarafından en iyi kafe ve en iyi bar ödüllerine layık görüldü. İstanbul’un en çok tercih edilen mekanları arasında yer alan Lucca Style, hem gündüz hem de gece saatlerinde rahatlıkla ziyaret edilebilir. Gündüzleri kahvaltı çeşitleri ve oldukça geniş menüsü ile birçok kişinin ilgi odağı olurken gece saatlerinde ise DJ performansları ile birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarır.

  • Yemekler - 95
  • İçecekler - 98
  • Servis - 93
  • Mekan - 92
  • Mutfak - 95
Overall
95

Pros

Kalitesi ile birçok kişinin ilgi odağı olmayı başaran Lucca Style, günün her saati açık olması ile kullancıların ilgisini çeker. İstanbul ve çevresinde iyi bilinen mekanın uzun yıllar boyunca klasikleşmiş bir konuk kitlesi de mevcuttur.

Cons

Basının mekanın çevresinden eksik olmaması. Haftasonları ise aşırı kalabalıktan dolayı mekanda yer bulmak epey güçtür. Bu bakımdan mekanı tercih edecek kişilerin rezervasyon yaptırması tavsiye edilir.

Lucca Bebek