Bir Sayfa Seçin

Kokteyl Bar ülkemizde her geçen gün popülerliği artan bir konsept. Lucca Bar bunun en güzel örneği. Özellikle dünya trendlerini yakından tanıması ve ülkemizde de başarıyla uygulamasıyla tanınan bu barda birbirinden lezzetli kokteyller içebilirsiniz. Özellikle 2022 yılında en çok sevilen kokteyl çeşitleri Lucca’da da son derece popülerdi.

Bu yıl bir çok kokteyl barda özellikle bazı içecekler çok tuttu, çok sevildi. Bunlar üzerine bir inceleme yapacak olursak ön plana çıkan 5 ayrı kokteyl var. Kimi rahatlatıcı, kimi enerji verici, kiminin yapımı zor, kiminin kolay. Ancak 2022 yılı trendleri içerisinde kokteyl bar müdavimlerinin seçeneklerine baktığımızda giderek artan bir seçicilik görüyoruz.

kokteyl

Mekanlarda, partilerde veya çeşitli yerlerde bu yıl en popüler olan 5 kokteyl;

1- Mojito

Sadece bu yılın değil, her yılın favorisi. Güzel yapılan bir mojitoya kim hayır diyebilir ki?

2- Espresso Martini

Klasik kahve ile enerji veren müthiş bir karışım. Doğru yapıldığında insanı gerçekten dinçleştiriyor.

3- Pina Colada

Zengin Hindistan Cevizi kreması, beyaz rom ve keskin ananasın tropikal bir karışımı. Gerçek bir lezzet. Özellikle bu yaz mevsiminin favorisiydi.

4- Cosmopolitan

Yıllar geçse de eskimeyecek, gerçek bir klasik olan kokteyl bu.Votka, kızılcık, portakal likörü ve narenciye ile yapılan cosmopolitan kokteyli bir parti için mükemmel seçimdir.

5- Klasik Negroni

Mükemmel klasik negroni kokteyli yapmak için ihtiyacınız olan tek şey dengedir: eşit parçalarda cin, vermut ve campari’yi karıştırın.