Bir Sayfa Seçin

Kokteyl bar müdavimleri iyi bilir ki, hemen hangi mekana gitseniz menüsünde mutlaka Cosmopolitan Kokteyl bulunur. Doğru ve usta ellerde yapıldığında gerçek bir şölene dönüşen bu kokteyl hazırlanışı itibariyle biraz meşakkatli. Ama bu kendinizin de denemeyeceği anlamına gelmiyor. Cosmopolitan Kokteyl tarifi gerekli oranları bildiğinizde kendinizin de gayet başarılı biçimde uygulayabileceği ender tariflerden.

Cosmopolitan Kokteyl klasik tatlar arasındadır. Ama ince bazı noktaları vardır. Bu noktaları kaçırmadığınızda gerçek bir tat alabileceğiniz ve size muhteşem bir tat verecek kokteyl kesinlikle bu içecektir.

COSMOPOLİTAN KOKTEYL NASIL YAPILIR?

Başlamadan Bir sebze soyucu veya limon kabuğu rendesi kullanarak ~10 limonu rendeleyin.
~750ml Votka ekleyin (15$’lık bir şişeyi hedefleyin – en ucuzu değil, ama üst düzey de değil.) Şişede yer açmak için bir veya iki kokteyl hazırlamanız gerekiyorsa, sizi tamamen destekliyorum!
Şimdi iyice karıştırın ve bekleyin. Periyodik olarak karıştırın / sallayın ve tadın. Lezzetinizin yüzey alanına bağlı olarak, bu 3-6 hafta arasında sürebilir.
Bittiğinde, limon parçalarını süzün.
İşte! Limonlu votka.

İçindekiler

1,5 ölçek Limonlu Votka
1 ölçek Cointreau
0,5 ölçek Limon Suyu
0,5 olçekızılcık Suyu

Limonlu Votka için;

750 ml Votka
10 adet Limon kullanın.

Talimatlar

Tüm malzemeleri buzlu bir kokteyl çalkalayıcıya ekleyin. İyi çalkalayın. Bir kupa veya kokteyl bardağına süzün. Limon çarkı veya kabuğu rendesi ile süsleyin.

Limonlu Votka

Bir sebze soyucu veya rendesi ile limonları rendeleyin. Votkaya lezzet ekleyin ve sıkıca kapatın. 3-4 hafta bekleyin, periyodik olarak çalkalayın ve tadın. Tadı hazır olduğunda, ince süzün ve dondurucuda veya serin, kuru bir yerde saklayın.