Bir Sayfa Seçin

Gerek günün yorgunluğunu üzerinden atmak için akşam saatlerinde, gerek gün ortasında enerji bulmak için. Espresso Martini gerçekten saat, gün, mevsim fark etmeyen bir klasik kokteyl. Bu konsepti sevenler bu güzel iksiri çok seviyorlar. Sizler için bugün Espresso Martini nasıl yapılır? sorusuna yanıt verdik.

Espresso Martini tarifi kullanacağınız malzemelere göre bir kaç püf nokta barındırıyor.

Espresso Martini

ESPRESSO MARTİNİ İÇİNDEKİLER

  • Şeker şurubu için 100 gram esmer şeker

Kokteyl için:

  • Buz
  • 100 mililitre votka
  • 50 mililitre taze demlenmiş espresso kahve
  • 50 mililitre kahve likörü
  • 4 kahve çekirdeği (isteğe bağlı)

ESPRESSO MARTİNİ TARİFİ

Şeker şurubunu yaparak başlayın. Şekeri 50 mililitre suya döküp bir kap içerisinde orta ateşte iyice kaynatın. Altını kapatın ve karışımı soğutun.

Buzdolabına soğuması için 2 martini bardağı koyun.

Şeker şurubu soğuduğunda bir avuç buz, votka, espresso ve kahve likörünü bir kokteyl çalkalayıcısına koyun. Kokteyl çalkalayıcı buzun soğuğunu iyice aldığında durabilirsiniz.

Soğutulmuş bardakların içine bu karışımı doldurun ve isterseniz her birine birkaç kahve çekirdeği atıp süsleyin. İşte kahveniz hazır.

Burada önemli olan soğuk içmektir. Günün yorgunluğunu alacak olan bu muhteşem içecek serin bir şekilde servis edildiğinde lezzetli bir hal alır. İçimi biraz soğuk kahveyi andırsa da çok daha lezzetli, çok daha canlandırıcı bir etki barındırır. Bu nedenle Lucca Style başta olmak üzere bir çok yerin favori içeceklerinden biridir diyebiliriz. Afiyet olsun.