Bir Sayfa Seçin

Kokteylleri isterseniz kendi evinizde de hazırlayabilirsiniz. Martini, gintonic gibi kokteyller haricinde tek ihtiyacınız bir shaker, küçük bir bardak ve de birleştireceğiniz içecekler. Kokteylinizi hazırlarken amacınızın tadının ve de kokusunun güzel oluşu olduğunu unutmamalıyız. Doğru oranda karıştırmak çok önemli.

Önceliğiniz bir ana içki belirlemek olmalı. Genellikle vodka, tekila rom gibi yüksek alkollü içkiler ana içki olarak adlandırılır. Ana içkiyle karıştırmak üzere yardımcı içki belirlemek ikinci adımınız olmalı. Yardımcı içki yerine aromalı meyve suları ya da acı soslar ile alkolü yumuşatabilirsiniz. Belirledikten sonra, reçeteye göre karıştırmalı bir bardağa aktarmalısınız. Bardağınızı garnitürle süslemeyi unutmamalısınız. İçeriğe uygun seçilmiş ve abartısız olan garnitürünüzü bardağınızın üstüne yerleştirebilirsiniz.

Kokteyl Nedir?

Kokteyl Nedir?

Belli ölçülerde, çeşitli içkilerin veya meyve sularının karıştırılmasıyle yapılan içeceklere kokteyl denir. Amerika’da ortaya çıktığı biliniyor. İngilizce “cocktail” kelimesinden doğmuş olup anlamı “horoz kuyruğu”dur. Yapılan araştırmalara göre 11.000 kokteyl Uluslararası Barmenler Birliği’nde, 7.000 çeşit de İngiliz Barmenler Odası’na kayıtlı.