Bir Sayfa Seçin

Dünyada, özellikle tropik bir kumsalda veya hatta sıcak, güneşli bir günde havuz kenarında mojito kadar iyi giden birkaç kokteyl vardır. Gerçekten, bu klasik kokteylden daha iyisi mi var mı? Kokteyl Bar konseptleri arasında en çok yapılan ve en çok sevilen içkilerin başında Mojito gelir.

Mojito çok iyi, ancak binlerce yapmaktan biraz korkabilirsiniz. Neticede barlarda gördüğünüz bu içecek biraz karmaşık gelebilir. Ama korkmayın. Mojito gerçekten inanılmaz lezzetlidir. Yeter ki doğru biçimde hazırlanabilsin. Tabi burada Mojito hakkında bilgi vermek de gerekir.

MOJİTO NEDİR?

Mojito, teknik olarak fizz kokteyl ailesindeki en popüler kokteyllerden biridir (baz alkol + asit/ekşi + tatlandırıcı + karbonatlı su ile ekşinin bir alt kümesi). Geleneksel olarak buzlu uzun bir bardakta servis edilir (Colins gibi).

Mojito’nun tüm olayı nanededir diyebiliriz. Tabi bu mojitoyu tatlı mı, yoksa ekşi mi yapacağınıza göre değişim gösterebilir. Fakat tarifinde değişmeyen bir kaç nesne bulunmaktadır ki, hangi bara giderseniz gidin bu değişmeyen bir şeydir.

Rom (bu durumda taze limon suyu ve ekstra limon dilimleri)
Tatlandırıcı/şeker (tipik olarak basit şurup)
Taze nane
Kulüp sodası/köpüklü su
Biraz hazırlık süresi alır çünkü naneyi (ve eğer seviyorsanız meyveyi) karıştırmanız gerekir. Harika bir mojito, taze malzemelere dayanır, bu nedenle taze nane yaprakları kullandığınızdan emin olun. Taze nane kullandığınız bir mojito gerçekten inanılmaz lezzetli bir içecek olacaktır ve içeni fazlasıyla memnun edecektir.