Bir Sayfa Seçin

Klasik Negroni olarak da bilinen bu eşsiz tarif bir çok partinin vazgeçilmezi. Kokteyl sevenler bu tarifi özellikle evlerinde denemek istiyor. Fazla ağır olmayan, içimi son derece güzel, lezzetine doyum olmayan Negroni Kokteyl Tarifi sizlerle.

Her şeyden önce Negroni Kokteyl Tarifi nasıl ortaya çıkmış ona bakalım. Çünkü gerçek anlamda muhteşem bir tariften bahsediyoruz. Kökleri bir hayli eski olan bu tarif İtalya’nın en eski kentlerinden birinde ortaya çıkmış.

Eşit miktarda cin, Martini Rosso ve Campari konarak hazırlanan kokteyle Negroni denir. Negroni 1919 yılında İtalya’nın Floransa kentinde bulunmuştur. O sıralar bölgede, Amerikaların çokça severek tükettiği Campari ve vermut’tan yapılan Americano kokteyli yaygındır. Bir gün Floransa’nın seçkinlerinden Kont Camilla Negroni, sıkça takıldığı barda Americano’sunu içerken, barmenden içkisini biraz daha sertleştirmesini ister. Barmen Forsco Scarselli’de içkiye bir miktar cin katıp, sunar. Kont, bu içkiyi çok sever ve üretimini yapıp, soyadı olan Negroni ismi ile şişeleyip satmaya başlar. Negroni, tarihi 100 seneye yaklaşmış, birçok barın kokteyl menüsünde bulunan ve popülerliğini her dönem korumuş, kült bir aperatif içkidir.

Negroni Kokteyl

NEGRONİ KOKTEYL NASIL YAPILIR?

2,5 cl cin

2,5 cl Martini Rosso

2,5 cl Campari

Negroni: Mixing glass’ta stir tekniğiyle soğutup, portakal kabuğu ile zest, Viski kadehinde servis edilebilir.

Önemli olan dozajları tutturmaktır. 100 senelik bu muhteşem içkiyi doğru bir şekilde hazırladığınızda ortaya çıkan tada gerçekten siz de inanamayacaksınız.