Bir Sayfa Seçin

İçeceklerinden zevk almayı sevenler en güzel kokteyl tariflerini arıyor. Bu konuda sizler için Lucca Bar spesiyallerinden biri olan Paloma tarifi hazırladık. En güzel karışımlardan biri olan, tamamen ferahlatıcı ve sıcak havaların çözümü olan Paloma, Lucca Style’ın barında da en çok tercih edilen içecekler arasında. Peki Paloma nasıl yapılır?

Paloma nasıl yapılır? sorusu bu sıralar Lucca Bar’a uğrama şansı olmayan veya bu tarifi ilk kez Lucca’da tatmış ve bir hayli sevmiş olan siz değerli misafirlerimizin en çok sorduğu soruların başında geliyor. Aslında hazırlanışı gayet basit olan bu içecek en güzel alkollü kokteyller arasında yer alıyor.

Paloma Nasıl Yapılır?

PALOMA MALZEMELERİ

İyi bir paloma hazırlamak için aşağıdaki malzemelerin bulunması gerekmektedir;

  • 6 cl Tekila
  • 6 cl Greyfurt Suyu
  • 3 cl Sabır Otu Nektarı(Agave)
  • 1 cl Misket Limonu Suyu
  • Soda

PALOMA TARİFİ

Paloma hazırlamak için bir Highball bardağınız olmalıdır. Bu bardağın içerisini buz küpleri ile doldurun. Ardından vakit kaybetmeden içerisine tekila koyun. Tekilanın dozu 6 CL’yi geçmemeli.

Ardından 3 CL miktarında Agave Nektarı katın ve biraz çalkalayın.

Son olarak bir miktar greyfurt suyu ekleyin ve bu karışımı bir shakera atın. Shakerda iyice çalkaladığınız bu karışımı tekrar bardağa koyun.

Ardından bir miktar sodayı üzerine ilave edin. Son olarak bir miktar misket limon suyunu içerisine ekleyip, harika karışımın tadını çıkarabilirsiniz. Serin bir şekilde içmeyi, fazla bekletmemeyi ihmal etmeyin.