Bir Sayfa Seçin

Gün batımı sırasında, bir bağda bir kadeh şaraptan bir yudum almak için şarap kadehiniz hazır mı? Peki Şarap Kadehi Nasıl Tutulur?

Bir şarap kadehini tutmanın doğru yolu sapındandır. Bu, şarabın sıcaklığını korur. Şarap kadehini kaseden tutmak içindekileri ısıtır. Şarap kadehi tutma kılavuzumuzu takip edebilmek için şarap kadehinin bölümlerini öğrenin.

Şarap Kadehi Parçaları

  • Jant – dudaklarınızın camla temas halinde olduğu kasenin çevresi
  • Kase – şarap dahildir, boyutları değişiklik gösterir
  • Gövde – tabanı kaseye bağlayan uzun, ince parça
  • Taban – vücudun alt kısmında stabilite sağlayan düz, dairesel parça

Kolu, tabanla birleştiği yerde başparmağınız ve işaret parmağınız arasında sıkıştırın. Tabanın altını katlanmış orta parmağınıza koyun. Başparmağınızı kaldıraç olarak kullanın ve tabanı katlanmış işaret parmağınıza sabitleyin. Bardağın sapını başparmağınız ve işaret parmağınız arasında sıkıştırın. Diğer parmaklarınızı doğal bir şekilde dinlendirin. Bir şarap kadehini zarif bir şekilde tutmak ve ardından serçe parmağınızı çıkarmak için önceki adımları izleyin.

Şarap Kadehi

Sapsız Şarap Kadehi Nasıl Tutulur?

Sapsız bir şarap kadehini kasesinin dibine dayayın. Isı transferini en aza indirmek için camı kavramak için yalnızca başparmak, işaret ve orta parmaklarınızı kullanın. Bardak kayacakmış gibi hissediyorsa, denge için yüzük ve serçe parmağınızı orta parmağınızın altında kıvırın. Ayaklı şarap bardakları, kokteyl partilerinde ve yemek organizasyonlarında dökülmeleri ve kırılmaları önleyerek, ayakta duran şarap bardaklarına göre daha fazla stabilite sunar. Bununla birlikte, çoğu şarap oda sıcaklığının altında servis edildiğinden, tadım odaları için ideal değildir. Sapsız bir şarap kadehinin tabanını tutmak, eldeki ısıyı kaseye aktarır ve şarabı ısıtır.

Bir şarap kadehi tutmak için en iyi uygulamalar hem kırmızı hem de beyaz şarap için aynıdır. Bununla birlikte, şarap garsonları soğuk servis ettiğinden, bir şarap kadehini sapından tutma ihtiyacı beyaz şarap için daha fazladır. Aşağıda, kırmızı ve beyaz bir şarap kadehini nasıl tutmanız gerektiği arasındaki farkları inceliyoruz.

Kırmızı Şarap Kadehi Nasıl Tutulur?

Kırmızı şarap kadehini tutmanın en iyi yolu sapından tutmaktır. Bu, ideal servis sıcaklığını korur. Kışlık bir veranda alanında kırmızı şarap içiyorsanız, soğumasını önlemek için kırmızı şarap kadehini kasesinden tutun.

Beyaz Şarap Kadehi Nasıl Tutulur?

Beyaz şarap soğuk olduğu için ayaklı bir şarap kadehinde servis edin ve kadehi sapından tutun. Beyaz şarap kadehini sapından tutmak servis sıcaklığını korur.