Bir Sayfa Seçin

Yaz mevsiminin en sıcak günlerinde farklı alkolsüz kokteyller mi arıyorsunuz?  Lucca’da en çok tercih edilen alkollü içeceklerin alkolsüz versiyonu mocktails!  Alkolsüz içecekleri seçmek, mükemmel yapılmış bir kokteylin keyfinden vazgeçmek anlamına gelmiyor. İşte evde bile hazırlayabileceğiniz öneriler!

 

Alkolsüz Kokteyller : Virgin Mojito 

Alkolsuz Kokteyller Virgin Mojito

Virgin Mojito, yaz aylarının vazgeçilmez içeceği olan Mojito‘nun alkolsüz ve meyveli bir versiyonudur. Bu içecek, nane yaprakları, limon suyu, limon dilimleri ve şekerle hazırlanan, serinletici ve hafif bir içecektir. Virgin Mojito’yu hazırlamak için öncelikler bardağınızın ağzını tuza batırın. Ardından limon suyunu, şeker ve nane yapraklarını karıştırın ve buz ekleyin. Son olarak, soğuk soda ile bardağı doldurun ve tüm malzemeleri iyice karıştırın. Hazırlanan içeceği renkli bir pipet ve nane yaprakları ile süsleyerek sunumunu tamamlayabilirsiniz. Virgin Mojito  serinletici tadının yanı sıra nane yaprakları sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve mideyi yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

 

 

Alkolsüz Kokteyller : Virgin Pina Colada 

Alkolsüz Kokteyller Virgin Pina Colada 

Virgin Colada, Ananas, rom ve hindistan cevizi sütü ile yapılan kokteyl Piña Colada ‘nın alkolsüz versiyonudur.  Pürüzsüz kıvamı ve lezzetli aroması sayesinde yaz akşamları için idealdir. Bu serinletici içeceğin hazırlanması da oldukça kolaydır. Sadece ananas suyunu, hindistan cevizi sütünü ve biraz kremayı buzla birlikte blenderdan geçirin. İsteğe bağlı olarak içeceğinizi tatlandırmak için biraz şeker veya bal ekleyebilirsiniz. Son dokunuş olarak, renkli bir şemsiye veya taze ananas dilimleri ile süsleyerek sunumunu tamamlayabilirsiniz.

  

Alkolsüz Kokteyller : Virgin Caipiroska 

Alkolsüz Kokteyller Virgin Caipiroska 

Yaz ve egzotik, İstanbul Bebek’de gün batımını hatırlatan bir kokteyl. Virgin Caipiroska, ünlü Caipiroska’nın alkolsüz versiyonudur. Brezilya menşeli kokteyl , aslında cachaça yerine votka kullanılan bir içecek olan Caipirinha’nın bir türevidir. Hazırlanışı çok kolaydır. Limon, bardağın dibinde şeker ve  taze meyveler. İstenirse farklı egzotik veya mevsim meyveleri ile de yapılabilir.  

 

Alkolsüz Kokteyller : Virgin Mule 

Alkolsüz Kokteyller Virgin Mule 

Virgin Mule, ünlü Moscow Mule kokteylinin alkolsüz versiyonudur. Salatalık ve misket limonunun taze ve ekşi tadı Virgin Mule’nin  ayırt edici özelliğidir. Votka yerine, zencefil kökünden yapılan bir meşrubat olan kuru bir versiyonda zencefilli gazoz kullanılır. Virgin Mule’yi süslemek için geleneksel salatalık yerine birkaç dilim turp veya biraz zencefil kullanın. 

 

Alkolsüz Kokteyller : Virgin Mary 

Virgin Mary 

Virgin Mary, Bloody Mary’nin alkolsüz versiyonudur. Domates, limon, Worcestershire sosu, Tabasco sosu, tuz ve karabiber baş karakterdir. Adını İskoç Kraliçesi Bloody Mary’ye borçludur, ancak 1939’da Amerika Birleşik Devletleri’nde George Jessel tarafından icat edilmiştir. Alkollü versiyonda votkalı Ruddy Mary, bira yüzdeli Red Eye veya tekilalı Bloody Maria gibi birçok varyasyon bulunmaktadır. Virgin Mary’i süslemek için kereviz, salatalık, domates ve karabiber kullanabilirsiniz. 

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: