Bir Sayfa Seçin

Pek çok insan bu kokteylin adını gördüklerinde muhtemelen dondurulmuş Daiquiri’yi düşünürler. Ama aslında burada klasik, harmanlanmamış versiyondan bahsediyoruz. O zaman o blenderi rafından çıkar ve kokteyl çalkalayıcını al! Kokteyl bar konseptinde sıkça karşılaşılan Daiquiri Kokteyl Tarifi sizlerle.

Dondurulmuş muadili gibi, klasik bir daiquiri rom ve limon suyu içerir, ancak karıştırılmak yerine çalkalanır. Tadı benzer olsa da, kokteyl partileri ve kalabalık barlardaki barmenler için daha kolaydır. Ancak Daiquiri Kokteyl Tarifi için evde deneme yapacaklar elbette daha özgürler.

Birçok klasik kokteyl gibi, bu tarif de basit şurup gerektirir. Bunu bir şişede satın alabilirken, dürüstçe bunun paranızın boşa harcandığına inanıyoruz! 1: 1 oranında su ve toz şeker artı biraz hazırlık süresi ile evde kendi basit şurubunuzu yapabilirsiniz:

1 tencere su kaynatın.
1 kaşık şeker ekleyin.

Kaynatırken eriyene kadar karıştırın. Şeker eridikten sonra şerbeti soğuması için kenara alın. En sevdiğiniz içeceklere eklemek için buzdolabında 2 haftaya kadar saklayın.

Daiquiri Kokteyl

DUİQİRİ KOKTEYL İÇİNDEKİLER

2  bardak Beyaz Rom
1 bardak Taze Limon Suyu
Bardağın 3/4 oranında Basit Şurup

DUQİRİ KOKTELY NASIL YAPILIR?

Tüm malzemeleri buzlu  çalkalayıcınıza ekleyin. Soğutmak ve seyreltmek için 10-15 saniye iyice çalkalayın.
Kokteyl süzgecinizle soğutulmuş bir kupa bardağına süzün ve (isteğe bağlı) lime veya limon ile süsleyin.